Jsou blogy na Lidovkách v krizi?

čtvrtek 13. leden 2011 11:29

Kladu tuto otázku jako námět k širší diskusi a současně jako příspěvek k blogu Jany Šimonové ze 12.t.m. Proč blogování na lidovkách nefrčí? (Poznámka: Správně se píše Lidovky.)Píšu o tom samostatný blog, protože se diskuse pohybuje v kruhu.

Musíme vyjít z pravidel, regulí, které jsou k blogování v Lidovkách publikovány:

Pište o čemkoliv. O svých zážitcích, o tom, co vás potěšilo nebo naopak naštvalo. Pište básně, eseje, úvahy, postřehy, fejetony, povídky, cokoliv. Pokud váš článek zaujme aspoň jednoho člověka, pak blog splnil svůj účel.

Touto regulí je už předem dán směr blogování. Nejsou proto  témata, která jmenuje Jana Šimonová, nešťastná. Po zkušenostech lze blogery rozdělit na dvě skupiny. V jedné jsou ti, kteří svými náměty provokují, druzí naopak potěší, pohladí. Směšovat  a porovnávat v diskusi hodnoty jedněch proti druhým nemá smysl, k ničemu nevede.

Patřím k těm druhým, Jano Šimonová, protože jsem napsal o svém devadesátiletém spolužku, napsal jsem o svých slepičkách i králicích, o svých vnoučatech, o své rodině, přátelích, o svém zápasu s rakovinou. Hrstka spřízněných blogařů to přijala a to potěší. Nezajímá mě karma, ale kolik bylo čtenářů. Stejně tak otvírám texty těch, kteří jsou mi blízcí a píší z kronik, o svém rodinném zázemí, o svých radostech, o kočičkách. A to taky potěší, protože máte kdesi přátele, s nimiž můžete aspoň cestou blogů komunikovat. Tento druh kontaktů je nevšední, adekvátní moderní technologii. Buďme za něj vděčni, protože jej v dnešní uspěchané době potřebujeme stejně jako krajíc chleba s hrnkem mléka.

U vědomí těchto skutečností není důvod. proč by nemělo blogování na Lidovkách nefrčet. Nazdar!

 

 

 

 

 

 

Jan Kouřil

Jan Kouřil

Jan Kouřil

Vzpomínky z dětství, z kantorského povolání, z veřejné činnosti.

Stařeček,který je rád, že mu to chodí a myslí. V 80 letech propadl počítači,který mu slouží k prospěchu osobnímu a snad i obecnému.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora